QUESTIONS & ANSWERS PART 3

Udostępnij ten post

MICHALINA MIŚKA

1. Czy masz jeszcze jakieś pasje poza blogowaniem i czytaniem? Jeśli tak, jakie?
Czytanie i blogowanie to moje największe pasje, jednak poza tym bardzo lubię gotować czy piec. Sama dla siebie i bliskich, nic wyszukanego, ale sprawia mi to przyjemność :)

2. Czy jest jakiś bohater, którego chciałabyś przenieść do realnego świata? 
Jest ich tak wielu. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że to wywołało by tylko zamieszanie. Znacie może książkę Janette Ralison- "Prawie dobra wróżka"? Tam główna bohaterka zażyczyła sobie Wesołej Kompanii ( Robin Hood i reszta). Nieświadomie, ale znaleźli się w jej życiu, a wynikły z tego same komplikacje ;) Dlatego ostrożnie podchodzę do takich pytań, jednak bardzo bym się cieszyła jakbym mogła się spotkać z Katy z "Obsydiana" i pogadać o książkach czy na inny temat. Na przykład- jaki to Daemon jest cudowny :)

3. Masz swojego literackiego "księcia na białym koniu" ?
Jasne, że tak i to nawet nie jednego ;) Ci co odwiedzają mnie dłużej, wiedzą już kogo mam na myśli ;) Panowie w czerni- Elyas i Daemon są najważniejsi, ale obok nich istnieje jeszcze wiecej bożyszczy. Will, Holder, Andrew czy choćby Lucas :)BOOKOWA DAMA

1. Czym albo kim jest dla ciebie szczęście? Jak jest twoja definicja? Może kiedyś znalazłaś je w książce? 
Pozwól, że ujmę to jednym z moich ulubionych cytatów:

- Dziękuję, ale nie tak wygląda szczęście.
- No to jak?
- Wschody słońca nad przystanią. Lody w upalny dzień. Szum fal na ulicy. Mój pies zwijający się w kłębek na kanapie obok mnie. Wieczorne spacery. Świetne filmy. Burze z piorunami. Dobry cheeseburger. Piątki. Soboty. Nawet środy. Moczenie nóg w wodzie. Spodnie od piżamy. Japonki. Pływanie. Poezja. Brak uśmiechniętych buziek w e-mailu. A jak wygląda dla ciebie?".

Chodzi mi o zaznaczenie, że dla mnie szczęście składa się z małych, niedocenianych przyjemności :)

2. Jeśli mogłabyś się zidentyfikować poprzez książkę to jakiego gatunku by ona była, jaki by miała tytuł?
Byłby to romans. Najlepiej niech zawiera duże dawki wrażliwości i uporu bohaterów. Jaki tytuł? "Uparta i romantyczna" :D

3. Jak widzisz się za dziesięć lat? Jako bohaterka jednej z przeczytanych historii?
Och to by było coś- żyć w świecie z ulubionych książek. Jednak choć niewątpliwie to świetne uczucie, chciałabym być sobą. Sobą, żyjącą w realnym świecie, pokonującą wszystkie przeszkody i szczęśliwą osobą. Nie mam gotowego wzorca :)


OLIWIA P.

1. Parę razy wspominałaś, że będziesz na targach w Krakowie. Bardzo prawdopodobnie ja też będę (jupi!), ale dzisiaj nie o tym. Otóż wyobraź sobie, że byłaś chwilę na targach i postanowiłaś wybrać się na spacer po Krakowie. No i tak przechadzasz się tymi uroczymi uliczkami i nagle zza rogu wyłania się boski i jedyny w swoim rodzaju twój książkowy chłopak. Patrzysz na ten ideał i... No właśnie, i co? Jak reagujesz na to spotkanie, zagadasz, czy raczej uciekniesz, a może będziesz go śledzić? ;)

Najchętniej bym odpowiedziała, że pójdę do niego i zagadam. Ale wziąwszy pod uwagę to, że jestem raczej nieśmiała, to będę stać i zastanawiać się skąd świat wytrzasnął to bożyszcze?? Punktem spornym jest fakt, że nie wiem czy byłabym w stanie go rozpoznać i powiedzieć, że to właśnie on, ten wymarzony literacki facet. Moje wyobrażenia to jedno, a rzeczywistość to drugie ;) Jednak po rozważeniu wszystkich za i przeciw, sądzę, że najbardziej prawdopodobnym wyjściem jest fakt, iż będę się trzymać w jego pobliżu, zachwycać się nim, a jak już oswoję się z jego obecnością i przyzwyczaję do niego- to zagadam :)
PS Ja najprawdopodobniej też będę na Targach w Krakowie :)

ANONIMOWY

1. Uwaga, uwaga! Masz bardzo trudne zadanie: twoim obowiązkiem jest poderwanie Snape'a, mistrza eliksirów. Jak to zrobisz? Jakiej gadki użyjesz na podryw, jak będzie wyglądać wasza randka? 
Nie wiem. Wiem, że Snape jest z HP, a ja nie znam tych książek, więc nie mam pomysłu co powiedzieć ;)


2. Skoro, według Darwina, człowiek pochodzi od małpy, to dlaczego małpy obecnie nie ewoluują?
I TO JEST BARDZO DOBRE PYTANIE ! Albo Darwin się mylił, albo małpy ewoluują tylko my o tym nie wiemy.

3. Nie Kolumb, a ty odkryłaś Amerykę. Co możesz na ten temat powiedzieć?

PRZEMOWA DO LUDU:
*ekhem ekhem* ( rozwija zwój ) Jestem wielce uradowana, iż mogę stać tutaj i wraz z Wami cieszyć się, że odkrycia nowego lądu. Dziękuję osobom, które mnie wspierały i we mnie wierzyły. To one mnie motywowały do walki i nauki. Fajnie też widzieć osoby, które nigdy nie wierzyły, że mi się uda. Wasze miny są warte tego wysiłku. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz i że z każdym z osobna będę mogła porozmawiać i posłuchać ewentualnych gratulacji i nowinek na temat tego jaka jestem genialna *nieśmiały uśmieszek*. Nikt nie lubi słuchać przemówień, dlatego kończę moją paplaninę miłym akcentem *przecina wstęgę i rzuca w tłum mnóstwo cukierków*. Ameryko jestem z nas dumna !

Takim oto sposobem odpowiedziałam na wszystkie Wasze pytania. Myślę, że następne takie okazje jeszcze będą, a nawet jeśli nie to możecie pytać o co chcecie, bez okazji ;)

8 komentarzy :

 1. Bardzo ciekawe pytania i świetne opowiedzi!
  Pozdrawiam,
  nieuleczalnyksiazkoholizm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Dawno nie widziałam tak oryginalnych pytań przy Q&A ;) Twoje odpowiedzi też były ciekawe.
  I może pora zabrać się za "Harry'ego Pottera"? :)

  Pozdrawiam
  o!powieści

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko zasługa moich czytelników :D Dzięki, a co do HP- jakoś niespecjalnie mnie ciągnie, ani do filmów, ani do książek, ale nie mówię nie :)

   Usuń
 3. Ten cytat o szczęściu to jeden z moich ulubionych *_* Świetne odpowiedzi ;)
  Pozdrawiam,
  http://wer-pozeraczkaksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też go bardzo lubię. Był on chyba decydującym czynnikiem, dla którego sięgnęłam po tę książkę ^^

   Usuń
 4. Świetne pytanie o podryw Snape'a. Ja bym pochwaliła jego piękne włosy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już chyba wiem, o kogo chodzi :) Ale dalej nie mam pomysłu na podryw :D

   Usuń