Zapowiedzi-listopad 2014 #6

Udostępnij ten post


Britt długo przygotowywała się do wymarzonej wyprawy wzdłuż łańcucha górskiego Teton. Niespodziewanie dołącza do niej jej były chłopak, o którym dziewczyna wciąż nie może zapomnieć. Zanim Britt odkryje, co tak naprawdę czuje do Calvina, burza śnieżna zmusza ją do szukania schronienia w stojącym na odludziu domku i skorzystania z gościnności dwóch bardzo przystojnych nieznajomych. Jak się okazuje, obaj są zbiegami. Britt staje się ich zakładniczką. W zamian za uwolnienie zgadza się wyprowadzić ich z gór.

Gdy dziewczyna odkrywa mrożący krew w żyłach dowód na to, że w okolicy grasuje seryjny morderca, a ona może stać się jego kolejnym celem, sprawy przybierają dramatyczny obrót…

Nowa książka od Becci Fitzpatrick ;) Ta okładka- na początku tak bardzo przeze mnie znienawidzona-teraz mogę oglądać ją godzinami. Te oczy  ♥

Autor: Becca Fitzpatrick
Tytuł: "Black Ice"
Wydawnictwo: Otwarte

Data premiery: 5.11.2014 r.Będąc dzieckiem, Lucas Maxfield wierzył, że przyszłość jest otwartą księgą pełną cudów i z ufnością czekał na kolejny dzień… Jeden z tych dni okazał się końcem jego życia. Po tragedii, która dotknęła jego rodzinę, Lucas zwątpił we wszystko, w co kiedyś wierzył. Choć ze wszystkich sił starał się zapomnieć o przeszłości, ta nie przestała go prześladować.
Gdy Lucas spotkał na swej drodze Jacqueline, po raz pierwszy od dawna odważył się do kogoś zbliżyć. Ale czy ktoś, kogo dusza rozprysła się w drobny mak i kto wie, że w jednej chwili można stracić wszystko, zdoła znaleźć w sobie dość siły, by raz jeszcze… pokochać?

 "Tak blisko", opowiedziane z punktu widzenia Lucasa, to coś czego nie mogę przegapić :) Przesunęła się też data premiery, jednak pewności dokładnej nie mam na kiedy :)


Autor: Tammara Webber
Tytuł:  "Tak krucho"
Wydawnictwo: Jaguar

Data premiery: 4.11.2014 r.Dziedziczka tytułu książęcego władającej magią rasy Mędrców, Jesienna Róża Al-Summers, ma piętnaście lat. Mieszka w nudnej nadmorskiej mieścinie w angielskim hrabstwie Devon. Po tajemniczej śmierci swej babci, arystokratki mającej dar jasnowidzenia, która ją wychowała, dziewczyna nie miała innego wyjścia niż przenieść się do nieposiadających magicznych umiejętności rodziców. Jakby nie dość było osobistej tragedii i tego, że musiała opuścić ukochany Londyn, to jeszcze polecono jej objąć stanowisko strażniczki w prowincjonalnej ludzkiej szkole. Róża ma przez dwa lata chronić jej uczniów przed złymi mocami i czarną magią. Te jednak, na szczęście lub nie, przez dłuższy czas nie dają o sobie znać. Jako strażniczka Róża nie ma więc zajęcia, za to jej niecodzienny wygląd i nietypowe umiejętności szybko sprawiają, że staje się obiektem drwin i ostracyzmu. Zdeprymowana i osamotniona popada w coraz głębszą depresję.

Wraz z końcem lata jej senne, smutne życie nabierze jednak tempa i barw. Choć nie zawsze różowych. Najpierw atak na miasteczko przypuszczą śmiertelnie niebezpieczni Extermino, a niedługo później do grona uczniów szkoły dołączy drugi strażnik ‒ obiekt westchnień setek ludzkich nastolatek, zabójczo przystojny syn samego króla Mędrców. Początki relacji jego i Róży nie będą łatwe. Z czasem jednak niechęć granicząca z wrogością ustąpi miejsca cieplejszym uczuciom. I całe szczęście, bo Róża, książę i ich sprzymierzeńcy z królewskiego dworu Atheneów będą musieli zjednoczyć siły, by stawić czoła kolejnym atakom zabójczych Extermino. Jednocześnie w tle cały czas nabrzmiewa kryzysowa sytuacja spowodowana uprowadzeniem przez Wampiry znanej czytelnikom pierwszego tomu Violet Lee.

Impas trwa, a groźba wybuchu wojny pomiędzy ludźmi a mrocznymi istotami staje się coraz realniejsza. I w tej sprawie przystojny książę i nabierająca stopniowo pewności siebie Róża będą mieć wiele do zrobienia. Nie tylko odkryją spisek tych, którym wojna jest na rękę, ale będą też musieli pomóc okiełznać wybuchowy charakter Kaspara Varna i wesprzeć podupadającą na zdrowiu Violet. Wraz z upływem czasu i po powtórnym przestudiowaniu pradawnych przepowiedni Róża odkryje też, że z uprowadzoną dziewczyną łączy ją znacznie więcej niż do niedawna sądziła...

Pierwsza część jeszcze przede mną, ale do drugiej już mnie ciągnie :)

Autor: Abigail Gibbs
Tytuł: "Mroczna bohaterka. Jesienna Róża"
Wydawnictwo: MUZA

Data premiery: 19.11.2014 r.


Tak przedstawiają się nowości listopadowe w moim subiektywnym odczuciu. Na pewno nabędę "Black Ice" i "Tak krucho". Mikołajki się zbliżają i te rzeczy :P
A co Wy byście dodali do mojej listy? :)

Zdjęcia i opisy książek pochodzą ze strony lubimyczytac.pl

30 komentarzy :

 1. U mnie identycznie. Mroczna bohaterka stoi na półce od roku, a ja już myślę o drugim tomie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nawet jej jeszcze na półce nie mam :P

   Usuń
 2. Zastanawiam się nad kupnem tej książki "Black Ice".

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę miała je wszystkie. Nie ma innej opcji. xD

  OdpowiedzUsuń
 4. "Black Ice" raczej nie bardzo, bo pozbierało raczej słabe opinie na zagranicznym booktubie... Za to "Tak krucho" bardzo chętnie przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na mnie nie ma mocnych, i tak przeczytam :D

   Usuń
 5. Ej, przyznam, że zainteresowałaś mnie Mroczna Bohaterką... Aż dodałem ją do chciejek na Lubimyczytać.pl :P

  OdpowiedzUsuń
 6. Pierwsza część Mrocznej bohaterki okrutnie mnie zawiodła, ciekawe jak będzie w tym przypadku ;) A pozostałe dwie też nabędę. Co bym dodała? Nie wiem, na razie nie przeglądam nowości (nie kuszę losu ;))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ha! Bardzo dobre podejście. Ja bym się złamała bardzo szybko :P

   Usuń
 7. To przełożyli premierę ''Tak krucho...''?! To mnie kompletnie zaskoczyłaś, do tej pory byłam pewna, że premiera już była. No, cóż jakoś będę musiała przeżyć :(

  namalowac-swiat-slowami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała być teraz jakoś na początku listopada, więc to kwestia tylko kilku dni :)

   Usuń
 8. Może sie skuszę na "Black Ice", ale jeszcze muszę to przemyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja przeczytam na pewno, więc spodziewaj się recenzji :D

   Usuń
 9. Z tej trójki to raczej tylko Black Ice mnie kusi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z tych trzech pozycji najbardziej mnie ciągnie do ,,Black Ice".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczymy co wyniknie po przeczytaniu :))

   Usuń
 11. jestem ciekawa kolejnej części Mroczne Bohaterki!

  OdpowiedzUsuń