Jessica Hart-"Kronika ślubnych wypadków"

Udostępnij ten post


Autor: Jessica Hart
Tytuł: "Kronika ślubnych wypadków"
Rok polskiego wydania: 2013
Seria:KISS
Ocena: 9/10
Zdjęcie okładki pochodzi z: http://lubimyczytac.pl/

Jest to pierwsza książeczka z serii KISS, która ukazała się na polskim rynku wydawniczym. Jak wrażenia?

    Frith ma pięcioletni plan, w którym króluje praca. Żadnych mężczyzn, żadnych randek, żadnych romansów. Nie da się ukryć, że kariera jest dla niej bardzo ważna, jeśli nie najważniejsza.
Frith nadzoruje pracę budowli w posiadłości Whellerby. Spotyka tam Georga-mężczyznę, z którym od początku nie może się dogadać, a jednocześnie każdy jego widok powoduje jej przyspieszone bicie serca. Na domiar złego Frith przytłacza kolejne zadanie. Musi zorganizować, wieczór panieński swojej przyrodniej siostry Saffron. Czy Frith sobie poradzi? Jakie perypetie czekają bohaterów?

  Muszę przyznać, że bardzo polubiłam bohaterów. U Frith znalazłabym kilka moich cech( uparta czy niezależna). Nie mogę jednak powiedzieć, że bohaterka jest do mnie podobna. Zaczynając od tego, że nigdy, nie zostałabym inżynierem budowlanym, a kończąc na tym, że nie przygotowałabym sobie pięcioletniego planu na życie:)

No i George. Odrzucony przez własną rodzinę, pasjonat koni, zawsze chętny do pomocy-oto cały on.

   Muszę zaznaczyć, że czytając tą książeczkę, można się dużo pośmiać. Przykładem jest scena gdy George niewzruszenie, a nawet z lekkim rozbawieniem, słucha wywodu rozwścieczonej Frith, o tym jak to niegrzecznie jest zmienić jej dzwonek w komórce. Ich dialogi są naprawdę bardzo zabawne, a przy bohaterach nie można się nudzić.

    Lekturkę oceniam bardzo pozytywnie. Jest to lekki romans, idealny na lato. Przy czytaniu w mózgu nie muszą obracać się trybiki, próbując rozwiązać jakąś zagadkę. Jest to książka, przy której można "wyłączyć myślenie" i po prostu się zrelaksować.

10 komentarzy :

 1. Z chęcią przeczytam tę książkę. Lubię taką tematykę :) Livresland.blogspot.com :*

  OdpowiedzUsuń
 2. W piątek lecę po książeczkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i bardzo mi się podobała ta książka. Teraz mam w planach 3 i 4 tom tej serii, który leży u mnie na półce i czeka na swoją kolej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. każda się książeczek z serii KISS, które dotąd wydali, wydaje się być fajna:))

   Usuń
 4. oo wydaje się fajne:Dmusze przeczytac:)))
  http://camilla-camilla97.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem stanowczo uparta i niezależna;D zabawne romanse są najlepsze... odprężenie i śmiech to jest to;)) pozdrowionka

  OdpowiedzUsuń